1 kwietnia 2022
Katedra Nauk o BezpieczeństwieAktualności Uczelni

Wykładowcy Katedry Nauk o Bezpieczeństwie w IV LO w Chełmie

28 marca 2022 roku przedstawiciele Katedry Nauk o Bezpieczeństwie odpowiedzieli na zaproszenie IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie i udali się na spotkanie z uczniami klas 2 i 3. Celem spotkania było przedstawianie oferty edukacyjnej Katedry Nauk o Bezpieczeństwie.

Dr Monika Kwiecińska rozpoczęła od charakterystyki bezpieczeństwa wewnętrznego i weryfikacji wiedzy uczniów na ten temat.
Scharakteryzowała studia I i II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz możliwości podjęcia pracy po tym kierunku.
Mgr Adam Szczepaniuk opowiedział o perspektywach odbywania praktyk w instytucjach związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa, ze szczególnym uwzględnieniem interesariuszy zewnętrznych, z którymi Uczelnia podpisane ma porozumienia (m. in. Urząd Gminy Chełm, Komenda Miejska Policji w Chełmie, Zakład Karny w Chełmie – Służba Więzienna, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej). Przedstawił także krótko działalność Studenckiego Koła Naukowego „INTERNAL SECURITY”, którego jest opiekunem.

Nauczyciele akademiccy wskazali, czym wyróżnia się oferta edukacyjna Katedry Nauk o Bezpieczeństwie spośród ofert innych uczelni. Silnie zaakcentowano, że kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne ma charakter praktyczny a kadra prowadząca wykłady i ćwiczenia złożona jest z wykwalifikowanych teoretyków i praktyków, którzy zdobyli doświadczenie w różnych służbach mundurowych. Atutem studiów w PWSZ w Chełmie jest także plan dostosowany do potrzeb studentów i nieodpłatność za studia w formie tygodniowej i weekendowej.