20 maja 2021
Katedra Nauk o BezpieczeństwieSKN Internal Security

Studenci, wykładowcy PWSZ w Chełmie oraz mieszkańcy Chełma oddali krew potrzebującym

19 maja 2021 roku odbyła się piąta już edycja studenckiej „Wampiriady”, którą zorganizowali studenci Koła Naukowego Internal Security kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wspólnie z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów. W akcji chodziło m.in. o pomoc w ratowaniu życia, popularyzację honorowego krwiodawstwa a także pozyskanie nowych dawców.

Na parkingu przed Uczelnią przy ul. Pocztowej 52 gościliśmy krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina. Z powodu epidemii koronawirusa w całym kraju drastycznie spadła liczba krwiodawców. Musimy pamiętać, że pandemia nie zmniejszyła zapotrzebowania na krew a wręcz przeciwnie, krew jest jeszcze bardziej potrzebna. Pomimo chłodu i deszczowej pogody, honorowych dawców krwi nie brakowało. Dlatego gorąco dziękujemy za chęci i zaangażowanie studentom, wykładowcom, pracownikom Uczelni, mieszkańcom Chełma i liczymy na Państwa za rok.

Nie rezygnuj, jeśli nie musisz – Twoja krew ratuje życie.