13 czerwca 2024
Katedra Slawistyki

11 czerwca 2024 r. w Katedrze Slawistyki PANS w Chełmie odbyła się VII Międzyuczelniana Konferencja Studencka „Słowiańszczyzna Wschodnia – Filologiczne Fascynacje”

Program przedstawiał się następująco:

• Liudmyla Romanchuk: Портрет Анны Карениной в романе Льва Толстого „Анна Каренина”.
  • Uliana Kovalchuk: Названия стран мира в польском, русском и украинском языках.
  • Elina Lytvynenko: Названия столиц стран мира в польском, русском и украинском языках.
  • Joanna Bejda: Losy Chełmskiej Ikony Matki Bożej w XVII i XVIII w.
  • Rostyslav Popek: Mechanizmy języka propagandy na przykładzie wojny w Ukrainie.
  • Tetiana Mashchynska, Kateryna Pavlik; Polskie i ukraińskie tradycje bożonarodzeniowe – prezentacja multimedialna.
  • Oksana Sozoniuk, Viktoriia Dolme: Historia kinematografii rosyjskiej – prezentacja multimedialna.
  • Pavlo Motchanyi: Historia ukraińskiej wyszywanki. – prezentacja multimedialna.
  • Natalia Radomska: Czy istnieje jeden język migowy? – prezentacja multimedialna.

Bardzo dziękujemy prelegentom za niezwykle ciekawe i merytoryczne wykłady oraz wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu.