24 września 2024
Katedra PedagogikiOgólnouczelnianeWyróżnione

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy PANS w Chełmie a II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie

23 września 2024 r. JM Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie prof. ucz. dr Beata Fałda podpisała porozumienie o współpracy Uczelni z II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie, reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły, mgr. Zbigniewa Niderlę.

Przedmiotem porozumienia jest utworzenie klas „akademickich” w II LO w Chełmie, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji pedagogicznej. Patronat naukowy nad tymi klasami obejmie Katedra Pedagogiki PANS w Chełmie.

W ramach współpracy przewidziane jest opracowanie rozszerzonych programów nauczania w uzgodnionych przedmiotach, które będą realizowane przez nauczycieli akademickich PANS w Chełmie. Uczniowie liceum będą mieli również możliwość udziału w sesjach naukowych, wykładach otwartych oraz spotkaniach cyklicznych organizowanych przez Uczelnię. Ponadto, najzdolniejsi uczniowie będą mogli dołączyć do kół naukowych działających w PANS w Chełmie. Porozumienie zakłada także organizację wspólnych projektów uczniów i studentów, a także wydarzeń naukowych, takich jak seminaria, wykłady czy sympozja, z udziałem nauczycieli akademickich i nauczycieli II LO.

Współpraca ma na celu nie tylko poszerzanie horyzontów edukacyjnych uczniów, ale także promowanie idei ciągłego zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności, które pomogą młodzieży świadomie kształtować swoją przyszłość zawodową.