17 maja 2024
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Stosunków MiędzynarodowychKatedra Zarządzania BNSKN Internal Security

Wyjazd studentów kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne i Stosunki międzynarodowe

W dniu 13 maja 2024 roku studenci kierunków Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Stosunki Międzynarodowe w tym również studenci należący do kół naukowych działających na wymienionych kierunkach: Studenckiego Koła  Naukowego Internal Security, Studenckiego Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych oraz Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z opiekunami: dr Hanną Elak, dr Iwoną Lasek-Surowiec, dr Emilią Ordyniec, dr. Marcinem Oskierko, wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Pobyt w stolicy rozpoczął się od wizyty studyjnej w Parlamencie RP. Studenci  zwiedzili gmach Senatu i Sejmu oraz zapoznali się z procesem legislacyjnym aktów prawnych.  Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Całemu przedsięwzięciu po raz kolejny patronował Senator RP Prof. PANS dr hab. Józef Zając – Prorektor ds. Rozwoju PANS w Chełmie.