22 grudnia 2022
KU AZSWyróżnione

Świąteczny mecz siatkówki PANS w Chełmie vs. CHKS ARKA CHEŁM

W środę 21 grudnia br. w hali sportowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbył się towarzyski świąteczny mecz siatkówki pomiędzy studentami PANS w Chełmie a Chełmskim Klubem Sportowym ARKA CHEŁM. Zawodników Arki wzmocnili członkowie sztabu szkoleniowego, a drużynę Uczelni wieloletni zawodnik PlusLigi Tomasz Józefacki.

Wydarzenie w świetnym stylu otworzył obecny na meczu Rektor prof. Arkadiusz Tofil, rozpoczynając spotkanie asem serwisowym. Pierwszy set, mimo że przegrany, należał jednak do drużyny studentów, którzy walczyli zawzięcie i starali się odpierać atomowe zagrania Mariusza Marcyniuka czy Patryka Szwaradzkiego. Kolejne dwa sety, mimo walki drużyny PANS w Chełmie, wygrała ARKA i pokazała ogromny potencjał drugoligowego zespołu z Chełma.

Najcenniejszym elementem spotkania była jednak fantastyczna atmosfera, podgrzewana także przez obecny na hali Klub Kibica CHKS ARKA Chełm. Zawodnicy rywalizowali zawzięcie i choć nie odpuszczali przeciwnikom, to mecz zakończył się przyjaźnią i życzliwością. Wszystkim udzielił się już klimat zbliżających się świąt.
Po meczu Rektor Arkadiusz Tofil pogratulował zawodnikom wspaniałej walki, wręczył podziękowania i prezenty, a następnie złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Zaprosił także do obejrzenia niespodzianki spotkania – pokazu akrobacji powietrznych na taśmie w wykonaniu studentki I roku Mechaniki i budowy maszyn Pauliny Szpary.

Cały mecz obejrzeć można na kanale Uczelni – www.youtube.com/@panschelm.

Zawodnicy REPREZENTACJI CHKS ARKA CHEŁM w składzie:

2 Mariusz Marcyniak

3 Rafał Cabaj

5 Jakub Sadkowski

8 Jan Lesiuk

9 Grzegorz Jacznik

10 Kamil Małecki

12 Patryk Szwaradzki

13 Kacper Popik

30 Jakub Peszko

33 Jakub Szydlik

36 Wiktor Pleta