22 marca 2024
Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

Studenckie Koło Naukowe Agrobiznesu na Targach Ślubnych w Elizówce

W dniu 17 marca 2024 r. studenci należący do Studenckiego Koła Naukowego Agrobiznesu sekcji florystycznej uczestniczyli wraz z opiekunką koła prof. dr hab. Anną Kocirą w Ślubnym Pokazie Florystycznym na Rynku Elizówka. Pokaz prowadzili mistrzowie florystyki: Anna Smolińska i Maciej Krzus w towarzystwie dr hab. Elżbiety Pogroszewskiej, prof. UP. W kompozycjach florystycznych nie zabrakło tradycyjnych elementów i żywych kwiatów, m.in. róż, zawilców, storczyków w modnych kolorach beżowych, łososiowych, białych, różowych, ciemno fioletowych i niebieskich. Miłym zaskoczeniem dla uczestników pokazu były ozdoby panny młodej inspirowane sztuką, jak ozdobny kołnierz z piórami i kwiatami oraz stroiki na głowę. Dopełnieniem pokazu były propozycje dekoracji weselnych zaproponowane przez florystów.