8 lipca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

Studenci Rolnictwa i Dietetyki na targach w Sitnie

W dniach 6-7 lipca br. studenci Rolnictwa oraz Dietetyki i żywienia zbiorowego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odwiedzili XXXVI Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie.

Ta jedna z największych wystaw rolniczych w kraju to prawdziwa gratka nie tylko dla hodowców, plantatorów, ogrodników, ale także studentów i osób interesujących się szeroko pojętym rolnictwem. Studenci PANS w Chełmie mogli uczestniczyć w pokazach i prelekcjach. W wielu konkursach o nagrody dla swoich zwierząt walczyli hodowcy bydła, koni, królików i ptactwa: kanarków, drobiu, gołębi.

Na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego pojawili się producenci i dystrybutorzy najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Jak co roku, zorganizowana została też bogata część ogrodnicza z mnóstwem sadzonek drzew, krzewów i kwiatów.