13 grudnia 2022
Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka i RolnictwieOgólnouczelniane

Spotkanie z ekspertami w zakresie pszczelarstwa

30 listopada 2022 r w ramach współpracy Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie z Nadbużańskim Związkiem Pszczelarskim w Chełmie studenci. uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Pszczelarstwa przy Nadbużańskim Związku Pszczelarzy w Chełmie. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pracowników NZP i obejmowały część teoretyczną jak i praktyczną. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z produktami pszczelimi a także wzbogacenie wiedzy na temat roślin miododajnych a także pszczół i ich znaczenia w środowisku oraz sposobów ich ochrony. Ponadto uczestnicy mogli zapoznać się z produktami pszczelimi, a także wykonać z węzy świece. Przedsięwzięcie przyczyniło się do zwiększenia świadomości realnych problemów dotyczących pszczelarstwa oraz ukształtowania trwałych postaw ukierunkowanych na dbałość o środowisko naturalne, w którym żyje mały owad – pszczoła miodna.