OPIS PROJEKTU:
W analizie rynku, jakiej dokonano na etapie przygotowania projektu, uwzględniono specyfikę regionu i specjalizację PANS w Chełmie, w kontekście zakresu działalności laboratoriów i potrzeb przedsiębiorstw Lubelszczyzny. Ostateczny, optymalny zakres doposażenia laboratoriów został ustalony na podstawie analizy potrzeb i oczekiwań otoczenia oraz dydaktycznego profilu samej Uczelni.
CEL GŁÓWNY PROJEKTU:
Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia praktycznego w PANS w Chełmie na dwóch kierunkach technicznych, dostosowanego do potrzeb rynku pracy, poprzez wyposażenie obiektów w nowoczesny sprzęt, materiały, narzędzia i technologie, gwarantujące pełną funkcjonalność i kompleksowość posiadanej infrastruktury laboratoryjnej.
Projekt wykazuje zgodność z „Mapą potrzeb w zakresie infrastruktury edukacyjnej i społecznej w województwie lubelskim”, w obszarze infrastruktury dydaktycznej szkolnictwa wyższego: wychodzi na przeciw skutkom trendów demograficznych, zapewnia optymalizację wykorzystania istniejącej infrastruktury, wspiera kierunki priorytetowe, umożliwiające Uczelni przygotowanie właściwej oferty w zakresie kształcenia wyższego zawodowego, odpowiadającej potrzebom zidentyfikowanym w oparciu o analizę rynku pracy oraz kierunki rozwoju gospodarki. Zapewnia możliwość kształcenia osób ze specjalnymi potrzebami.
PRZEDMIOT PROJEKTU:
Zakup nowoczesnego sprzętu laboratoryjnego oraz narzędzi celem doposażenia/modernizacji: 1.Laboratorium spawalnictwa oraz Laboratorium mechaniki płynów na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, 2.Laboratorium inteligentnych instalacji elektrycznych na kierunku Elektrotechnika, 3. Pracowni do nauczania zawodowego w środowisku programistycznym MATLAB.
PLANOWANE REZULTATY:
Nowa infrastruktura pozwoli na optymalizację procesów naukowo-dydaktycznych, stosownie do prowadzonych kierunków studiów, zapewni najwyższą jakość bazy materialnej dla podniesienia poziomu kształcenia w dziedzinach inteligentnych specjalizacji, związanych z technologiami materiałowymi oraz procesami produkcyjnymi, a co więcej, wpłynie na podjęcie jeszcze szerszej współpracy z sektorem przedsiębiorstw na terenie województwa lubelskiego, zgodnie z realizacją Regionalnej Strategii Innowacji.
GRUPY DOCELOWE:
Studenci/studentki kierunków: Mechanika i budowa maszyn oraz Elektrotechnika.
BIURO PROJEKTU:
ul. Pocztowa 54
22-100 Chełm
Pokój 210
tel.: 82 562 06 02
email: eczmielewska@panschelm.edu.pl