24 września 2024
Aktualności UczelniKatedra Pedagogiki

Warsztaty i wykłady w ramach kampanii ” Dni uczenia się dorosłych”

W dniach 20-21 września 2024 roku w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbyły się warsztaty i wykłady w ramach kampanii ” Dni uczenia się dorosłych”, zorganizowane przez Katedrę Pedagogiki.

Wydarzenie realizowane było w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dni uczenia się dorosłych”, a jego celem było nie tylko poszerzenie wiedzy teoretycznej, ale także rozwijanie praktycznych umiejętności w zakresie lepszej komunikacji, zarówno z samym sobą, jak i z innymi ludźmi.

Program warsztatów obejmował takie tematy jak:

• „Jak komunikować się z osobami przeżywającymi trudne emocje” – dr Aneta Paszkiewicz,
  • „Jak nie słuchać uważnie – dziesięć zachowań, które alienują ludzi” – mgr Karolina Nafalska,
  • „Komunikacja międzyludzka – komunikacja werbalna i mowa ciała a aktywne słuchanie” – mgr Ewelina Żyłka,
  • „Efektywna komunikacja z FRIS” – prof. ucz. dr hab. Piotr Mazur,
  • „Warsztat ‘Ty i Ja’. W trosce o dobre relacje” – dr Iwona Oleksa, dr Augustyn Okoński,
  • „Współpraca versus rywalizacja w budowaniu relacji” – mgr Eliza Kotowska,
  • „Gościni, mechaniczka, kierowniczka, czyli feminatywy w komunikacji językowej” – dr Lucyna Sikorska,
  • „Porozumienie bez przemocy w praktyce” – mgr Sylwia Maciuk, dr Elżbieta Miterka.

W ramach wydarzenia zorganizowano także szereg warsztatów do wyboru, m.in.:

• „Znaczenie różnic kulturowych w komunikacji z obcokrajowcami” – dr Mirosława Kawecka,
  • „Zagrożenia i szanse komunikowania się w Sieci” – dr Marek Ozimek,
  • „Jak rozmawiać z rodzicami dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?” – mgr Teresa Pudłowska.

Mamy nadzieję, że warsztaty i wykłady przyczyniły się do poszerzenia kompetencji komunikacyjnych uczestników, umożliwiając im lepsze porozumiewanie się w różnych obszarach życia zawodowego i prywatnego.