15 lipca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

Wyjazd wykładowców i studentów w ramach Erasmus+

W dniach 1-5 lipca 2024 r. nauczyciele akademiccy i studenci PANS w Chełmie z kierunków: Rolnictwo, Dietetyka i żywienie zbiorowe oraz Pielęgniarstwo wzięli udział w wyjeździe w ramach programu ERASMUS+ do Słowackiego Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze.

Wyjazd był okazją do poznania słowackiej Uczelni, nawiązania kontaktów z naukowcami oraz zdobycie nowych doświadczeń i lepszego poznania kultury słowackiej. W trakcie wyjazdu mieliśmy możliwość odwiedzić różne jednostki Uczelni. Na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności uczestniczyliśmy w zajęciach związanych z technologią produkcji żywności, w szczególności z zakresu alternatywnych źródeł żywności, jako perspektywy rozwoju dla obecnych i przyszłych pokoleń. Zajęcia połączone były z degustacją jadalnych owadów. Ponadto uczestnicy praktycznie zapoznali się z technologią produkcji zwierzęcej i roślinnej, prowadzonej w Uniwersyteckim Przedsiębiorstwie Rolnym SPU, p. R. z o.o. w Oponicach. Wyjazd był doskonałą okazją do rozwinięcia umiejętności zawodowych, nawiązania kontaktów z pracownikami uczelni partnerskiej oraz do wymiany doświadczeń w obszarze rolnictwa, czy produkcji żywności.

Wyjazd do Słowacji w ramach programu Erasmus+ był niezapomnianym doświadczeniem, które pozwoliło na rozwój umiejętności zawodowych, poznanie nowych ludzi, ich kultury oraz nawiązanie kontaktów międzynarodowych.