5 czerwca 2024
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

PANS w Chełmie patronem akcji „Bohaterowie marzeń”

29 maja br. w Chełmska Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie odbyła się Konferencja pn. „Bohaterowie Marzeń”, której patronem była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Pomysłodawca i organizator wydarzenia to Kacper Prus, 17-latek, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, który inspiruje i motywuje swoich rówieśników, by marzenia zamieniali we wspominania. Jego akcja ma także wymiar charytatywny.

Konferencja „Bohaterowie Marzeń” odbyła się po raz drugi. Podczas wydarzenia z młodzieżą spotkały się osoby ze świata edukacji, sportu, biznesu, muzyki i sztuki. Mówcą podczas spotkania był m.in. Senator RP, Prorektor ds. Rozwoju prof. PANS dr hab. Józef Zając.

Udział w konferencji był okazją do poznania inspirujących osób, rozwoju, dyskusji z ekspertami z różnych dziedzin, ale także pomocy innym. Każdy z mówców konferencji przekazał prezenty na licytację charytatywną, a zebrane środki zostaną przeznaczone na szczytny cel. W evencie uczestniczyli studenci naszej Akademii z różnych kierunków.

W tym roku w ramach inicjatywy odbędzie się prawie 30 licytacji za pośrednictwem platformy Allegro. Wszystkie potrwają miesiąc licząc od dnia konferencji, czyli 29 maja br. Można wylicytować m.in. lot symulatorem lotu, skomentowanie meczu piłkarskiego prosto ze stadionu z profesjonalnym komentatorem, spacer po Warszawie z nauczycielem roku czy smartwatch od partnera głównego wydarzenia – firmy Samsung.

Link do licytacji: