23 kwietnia 2024
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Konferencja w Dyneburgu z udziałem pracowników PANS

W dniach 18-19 kwietnia br. delegacja z ramienia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie uczestniczyła w 66. Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Daugavpils na Łotwie, organizowanej przez Daugavpils Universitātes. W konferencji wzięli udział i referaty wygłosili prof. PANS dr hab. Ignacy Kitowski (Katedra Rolnictwa, Biomonitoring Of Heavy Metals, Metalloids And Pesticides With The Common Buzzard From East Poland), dr Iwona Lasek-Surowiec (Katedra Stosunków Międzynarodowych, Preparations for the introduction of the digital euro in the European Union – legal approach) oraz dr Marcin Oskierko i dr Sławomir Żurawski (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie, Security management during the migration crisis on the Polish-Belarusian border). To międzynarodowe wydarzenie naukowe o tak długiej tradycji już po raz kolejny zgromadziło ponad 150 prelegentów i blisko 200 słuchaczy, co zaowocowało inspirującymi debatami, nowymi kontaktami w środowisku międzynarodowym oraz planami współpracy.

Uniwersytet Dyneburski powstał w 1921 r. W 1993 r. uczelnię przekształcono w Dyneburski Uniwersytet Pedagogiczny, a od 2001 r. nosi ona obecną nazwę. Pod względem liczby studentów jest drugą co do wielkości uczelnią na Łotwie, zaś sam Dyneburg drugim pod względem wielkości miastem na Łotwie.