23 marca 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Pierwszy z trzech DNI OTWARTYCH za nami!

W piękny wiosenny poranek 22 marca 2023 roku rozpoczął się pierwszy z trzech DNI OTWARTYCH PANS W CHEŁMIE.

Na seminarium interdyscyplinarne pt. „Siłaczki. Patriotki, entuzjastki, pionierki edukacji – Jadwiga Zamoyska, Konstiantyna Małycka” do budynku Instytutu Matematyki i Informatyki uczniów szkół ponadpodstawowych zaprosiły Katedry Pedagogiki, Rolnictwa, Dietetyki i żywienia zbiorowego oraz Slawistyki.

Kilkuset uczniów z Chełma i regionu szturmowało mury Akademii i uczestniczyło w 19 różnorodnych seminariach i warsztatach. Ich tematem przewodnim była działalność naukowa dwóch pedagożek, „siłaczek” swoich czasów, entuzjastek holistycznej edukacji, propagujących ideę „uczenia przez całe życie” oraz dzielenia się swoją pasją z młodymi ludźmi.

Dodatkową wartością pierwszego Dnia Otwartego Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie była niewątpliwie wymiana doświadczeń i inspiracji, a także integracja środowiska pedagogów i uczniów z Chełma i powiatu chełmskiego.