18 maja 2021
Katedra Nauk o Bezpieczeństwie

Zajęcia praktyczne studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego z pierwszej pomocy przedmedycznej

Bardzo ważnym aspektem profesjonalnego przygotowania studentów do pracy stanowią zajęcia praktyczne. W toku kształcenia studenci realizują 15 godzin wykładowych oraz 30 godzin ćwiczeniowych z przedmiotu pierwsza pomoc przedmedyczna. Stawiając na jakość kształcenia zajęcia realizowane są w pracowni ratownictwa medycznego, w Instytucie Nauk Medycznych. Podczas zajęć studenci ćwiczą podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz bezpieczne użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego, standardy pomocy poszkodowanemu zadławionemu, podczas napadu drgawek czy ostrego zespołu wieńcowego.

Dodatkowo rozwijają czynności nietechniczne takie jak pełnienie funkcji leadera, właściwa komunikacja, plan działań, podział ról.