2 maja 2022
OgólnouczelnianeAktualności Uczelni

Spotkanie z ekspertami z ABW w PWSZ w Chełmie

29 kwietnia br. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie gościła ekspertów z Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wygłosili oni prelekcje na temat specyfiki i roli Agencji w systemie bezpieczeństwa państwa oraz znaczenia prewencji terrorystycznej w działalności instytucji publicznych, komercyjnych oraz z punktu widzenia osób fizycznych. Szczególną uwagę zwrócono na identyfikowanie zagrożeń osobowych i rzeczowych, na które każdy z nas może natknąć się w trakcie wykonywania czynności służbowych oraz w czasie prywatnym. Podczas spotkania poruszono również problematykę związaną z zagrożeniami wynikającymi z toczącej się na Ukrainie wojny, w tym wojny w przestrzeni informacyjnej. Słuchacze, którymi byli studenci, absolwenci, pracownicy administracyjni i dydaktyczni, mogli również zapoznać się ze specyfiką służby oraz zasadami rekrutacji. Należy przy tym nadmienić, że ABW rekrutuje absolwentów zarówno kierunków związanych z bezpieczeństwem, jak i technicznych, inżynieryjnych czy językowych.