24 maja 2021
Ogólnouczelniane

Relacja z 16. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. W. Wieczorka w Rudnikach

W dniach 18-23 maja 2021 na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach odbyły się Konsultacje Treningowe oraz 16. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka. Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie reprezentowało 6 zawodników na samolotach Cessna 152:

• Agnieszka Dec
  • Albert Małek
  • Bartosz Brzeziński
  • Konrad Partyka
  • Patryk Gąsior
  • Damian Czak.

W czasie Konsultacji Treningowych zawodnicy wykonali po 60 treningowych lądowań oraz jedną trasę nawigacyjną.

Zawody składały się z dwóch konkurencji nawigacyjnych oraz 4 lądowań na celność – 2 normalne i 2 znad bramki.

Wieczorem 22 maja odbyła się ceremonia zakończenia zawodów. Na podium stanęli:

Miejsce I – Michał Bartler, Aeroklub Stalowowolski, 198 pkt.
Miejsce II – Michał Wieczorek, Aeroklub Krakowski, 260 pkt.
Miejsce III – Marcin Chrząszcz, Aeroklub Wrocławski, 330 pkt.

Partnerem wspierającym naszą kadrę był Warter Aviation Fuels Polska, marki należącej do Warter Aviation Fuels.

Najlepszym juniorem okazał się Patryk Gąsior reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie, z wynikiem 1160 pkt. Tym samym po raz drugi z rzędu otrzymał puchar przechodni Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. W. Wieczorka.

Studenci serdecznie dziękują Centrum Lotniczemu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, firmie Warter Aviation oraz Organizatorom za możliwość wzięcia udziału w zawodach i rywalizowania z najbardziej utytułowanymi sportowcami lotniczymi w Polsce!