11 października 2021
Ogólnouczelniane

Debata Oxfordzka z udziałem eksperta z Instytutu Nauk Medycznych

Członkowie Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie w ramach działań Akademickiego Koła Naukowego po raz trzynasty skonfrontowali się w zaciętej dyskusji na temat: ,,Czy stosowanie leków syntetycznych jest dobre dla człowieka?”. Wydarzenie to połączone było z wykładem otwartym  Pana Pawła Przybylskiego  nt. „Fizykochemiczne podstawy działania naturalnych i syntetycznych antyoksydantów” we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Argumentację obu zespołów oceniło profesjonalne jury na czele z Panią Dyrektor Haliną Smyk. W skład jury wchodził również przedstawiciel Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie – dr n.med. Paweł Węgorowski z Instytutu Nauk Medycznych PWSZ  w Chełmie.

Na zakończenie debaty uhonorowano zwycięskie zespoły oraz przyznano indywidualne wyróżnienia:

• I miejsce i tytuł Mistrza Debat: Jan Muszyński,
  • II miejsce: Karolina Choręża,
  • III miejsce: Natalia Błaszczuk.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki I Liceum Ogólnokształcącemu i było częścią działań ujętych w planie pracy Akademickiego Koła Naukowego. Uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie oraz Senatora RP dra hab. Józefa Zająca, prof. PWSZ w Chełmie.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!