29 listopada 2021
Katedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Stosunków Międzynarodowych

Debata licealistów pn. „Kryzys na granicy polsko-białoruskiej” w PWSZ w Chełmie

26 listopada 2021 r. odbyła się debata w formacie okrągłego stołu pt. ,,Kryzys na granicy polsko-białoruskiej”. W roli eksperta wystąpił Pan płk prof. dr hab. inż. Leszek Elak – kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie PWSZ w Chełmie. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na uwarunkowania zbrojne kryzysu, kontekst międzynarodowy i geopolityczny, tłumacząc specyfikę działań poniżej progu konwencjonalnej wojny.

Podczas ożywionej, dwugodzinnej debaty, uczestnicy konfrontowali swoje poglądy na temat płaszczyzny humanitarnej konfliktu, migracji postrzeganej z perspektywy bezpieczeństwa państwa oraz roli organizacji międzynarodowych działających na rzecz pokoju na świecie. W spotkaniu uczestniczyła Pani Halina Smyk – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie oraz Pani Katarzyna Dobrakowska – opiekun Szkolnej Grupy Praw Człowieka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Szkolna Grupa Praw Człowieka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie oraz Akademickie Koło Naukowe.