19 marca 2022
OgólnouczelnianeAktualności Uczelni

Zorganizowany przez PWSZ w Chełmie transport darów dla żołnierzy dotarł bezpiecznie do Lwowa

Z inicjatywy Rektora PWSZ w Chełmie Arkadiusza Tofila zorganizowana została zbiórka darów dla żołnierzy walczących o wolność Ukrainy. O taką pomoc w specjalnym liście do Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie poprosił Rektor Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.
Błyskawicznie przeprowadzona została zbiórka niezbędnych darów (wojskowych, medycznych oraz żywności o długim terminie ważności), które bezpiecznie dostarczono wczoraj, 18 marca 2022 r. do Politechniki Lwowskiej na Ukrainie.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom pomagającym w sprawnym segregowaniu, zapakowaniu i załadowaniu darów.
Szczególne podziękowania Rektor PWSZ w Chełmie kieruje do p. Rafała Bukowskiego i p. Łukasza Mazura, którzy mimo niebezpiecznej drogi zdecydowali się przewieźć i przekazać potrzebne dary do Lwowa.

Działamy dalej!