7 marca 2024
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Zapraszamy na seminarium „Przestępczość zorganizowana w Polsce i na świecie”

Studenci Koła Naukowego „Internal Security” PANS w Chełmie działającego przy Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie oraz Katedrze Zarządzania Bezpieczeństwem Narodowym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie serdecznie zapraszają do udziału w seminarium „Przestępczość zorganizowana w Polsce i na świecie”. Seminarium odbędzie się 15 marca br. o godzinie 10.00 w auli 113 Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w budynku C.

Podstawowym celem seminarium jest przedstawienie i charakterystyka zjawiska przestępczości zorganizowanej – zróżnicowania w zależności od miejsca występowania, struktury, sposobów działania oraz omówienie typów przestępstw najczęściej popełnianych przez zorganizowane grupy przestępcze. Na seminarium zostaną omówione również Zadania Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej i Centralnego Biura Śledczego Policji, a także środki służące zwalczaniu przestępczości zorganizowanej w polskim systemie prawnym.

Serdecznie zapraszamy!