4 kwietnia 2023
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Zajęcia dydaktyczne -„Budowa i użytkowanie uzbrojenia”

01 kwietnia 2023 roku na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne został zorganizowany „Dzień z WOT”. W ramach tego przedsięwzięcia wykładowcy z Katedry Zarządzania Bezpieczeństwem Narodowym i Katedry Nauk o Bezpieczeństwie wraz z instruktorami z 24. batalionu lekkiej piechoty z Kraśnika zorganizowali zajęcia dydaktyczne dla studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne na temat: „Budowa i użytkowanie uzbrojenia”. Studenci zostali zapoznani z przeznaczeniem, budową oraz zasadami działania broni strzeleckiej: karabinka GROT, pistoletu VIS-100, karabinu wyborowego BOR, karabinu maszynowego UKM-2000P oraz moździerza LM-60 i granatnika rg ppanc 7W. Uczestnicy zajęć mogli również rozłożyć i złożyć samodzielnie wszystkie egzemplarze broni, przymierzyć się do pozycji strzeleckich oraz założyć wyposażenie indywidualne żołnierza WOT.