30 stycznia 2024
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Zajęcia doskonalące w Zakładzie Karnym w Chełmie dla kadry dydaktycznej PANS

28 stycznia 2024 r. w Zakładzie Karnym w Chełmie odbyły się zajęcia doskonalące dla kadry dydaktycznej katedr, zajmujących się problematyką bezpieczeństwa PANS w Chełmie. Zajęcia przeprowadził ppor. Bartłomiej Podgórski, zastępca kierownika działu ochrony Zakładu Karnego w Chełmie.

Celem zajęć było zapoznanie kadry naukowej z aktualnymi zagadnieniami i problemami dotyczącymi wykonywania kary pozbawienia wolności w Polsce. Zajęcia składały się z dwóch części praktycznej oraz dyskusji.

W pierwszej części ppor. B. Podgórski umożliwił obejrzenie kaplicy ekumenicznej, spacernika, oddziału mieszkalnego dla osadzonych w tym celi mieszkalnej, celi zabezpieczającej, pomieszczeń służbowych funkcjonariuszy oraz innych miejsc na terenie jednostki penitencjarnej. Następnie odbył się praktyczny pokaz środków ochrony osobistej oraz środków przymusu bezpośredniego, a także prezentacja technik i zasad ich stosowania. Kolejnym punktem była prezentacja broni palnej, będącej na wyposażeniu Służby Więziennej.

W drugiej części obyła się dyskusja, w której uczestnicy mieli okazję zadawać pytania, wyrażać opinie i wymieniać doświadczenia związane z poruszaną tematyką.

Zajęcia stanowiły okazję do pogłębienia kontaktów i współpracy między Uczelnią a Zakładem Karnym w Chełmie.