23 lutego 2024
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

XXXIV Debata Oksfordzka z udziałem PANS w Chełmie

21 lutego 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie w auli im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie odbyła się XXXIV Debata Oksfordzka pt. ,,Portale społecznościowe i ich rola w zjawisku cyberprzemocy” w ramach kampanii „Cyberprzemoc krzywdzi naprawdę”. W gronie współorganizatorów tego przedsięwzięcia znalazła się również Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie.

Gośćmi honorowymi Debaty byli: Senator RP prof. PANS dr hab. Józef Zając, Prorektor ds. Rozwoju oraz dr Beata Fałda – Prorektor ds. Studenckich PANS w Chełmie. W jury Debaty zasiadał także mgr Adam Szczepaniuk z Katedry Nauk o Bezpieczeństwie PANS w Chełmie, który wygłosił krótkie przemówienie, będące podsumowaniem tematyki omawianej podczas tego wydarzenia.

Sędziowie XXXIV Debaty Oksfordzkiej obradowali pod przewodnictwem pani dyrektor I LO w Chełmie Haliny Smyk. Werdykt jury przyznał zwycięski tytuł grupie antytezy. Pierwsze miejsce w kategorii ,,Mówca debaty” zajęła Natalia Błaszczuk, drugie – Maurycy Ostasz, a trzecie – Serweryn Szarpak. Marszałkinią Debaty była Małgorzata Gaj vel Demczuk. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez Senatora RP prof. PANS dr hab. Józefa Zająca, Prorektora ds. Rozwoju.

Warto przypomnieć, że debata oksfordzka jest sformalizowanym rodzajem dyskusji, w której dwie drużyny (tezy i antytezy) toczą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej tezy. Całość przedsięwzięcia jest oceniana przez jury, w skład którego wchodzą specjaliści z zakresu danej dziedziny.

Było to już kolejne przedsięwzięcie tego rodzaju z udziałem PANS w Chełmie w ramach wspólnej uczelniano-licealnej inicjatywy pn. ,,Akademickie Koło Naukowe”.