8 grudnia 2021
OgólnouczelnianeAktualności Uczelni

XIII Zjazd Geopolityków Polskich z udziałem PWSZ w Chełmie

W niedzielę, 5 grudnia, przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i jednocześnie chełmskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, dr hab. Ignacy Kitowski, prof. PWSZ w Chełmie oraz dr Iwona Lasek-Surowiec, uczestniczyli w XIII Zjeździe Geopolityków Polskich. Tegoroczna edycja odbywała się na Uniwersytecie Gdańskim, a tematyka konferencji dotyczyła geopolityki praktycznej w czasie pandemii. Konferencja rozpoczęła się od debaty plenarnej pt. „Post-pandemiczny obraz świata” z udziałem wybitnych ekspertów. Podczas zjazdu uhonorowano laureatów Nagrody Honorowej im. Oskara Żebrowskiego za wybitne osiągnięcia naukowe, popularyzatorskie i dydaktyczne w zakresie geopolityki i szeroko rozumianych spraw międzynarodowych, a także za działalność organizacyjną w PTG. Ponadto podsumowano konkurs na Książkę Geopolityczną Roku 2021. Fundatorami statuetek i trofeów dla laureatów obu konkursów oraz upominków rzeczowych była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.