9 grudnia 2022
Koło Nauk Medycznych

Wystąpienia studentów Pielęgniarstwa podczas konferencji „Pacjent podmiotem opieki zespołu terapeutycznego”

4 grudnia 2022r odbyła się Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. „Pacjent podmiotem opieki zespołu terapeutycznego” zorganizowana przez Instytut Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

W studenckiej sesji „ referaty” oraz „e-poster” czynny udział wzięli studenci należący do Studenckiego Koła Nauk Medycznych prezentując następujące prace:

1. E- poster Tytuł: „Symbole i tradycje w pielęgniarstwie”. Autorzy: Anna Bezler, Natalia Ajfler, Aleksandra Czyżma, Aleksandra Fituła, Piotr Faryński.
  2. Referat Tytuł: „Postawy studentów pielęgniarstwa wobec pacjentów geriatrycznych”. Autorzy: Sylwia Becz, Wiktoria Kozłowska, Dominika Flisiuk, Agnieszka Nowosadzka, Julia Widzińska, Dominika Samson, Paulina Kosińska, Anna Zalewa.
  3. Referat Tytuł: „Analiza poziomu wiedzy studentów na kierunku pielęgniarstwo w zakresie dawstwa szpiku”. Autorzy: Natalia Ajfler, Anna Bezler, Michalina Pachuta, Karolina Nowak, Yaroslava Piątek.
  4. Referat Tytuł: „Teoria, a praktyka. Wyobrażenia studentów vs. rzeczywistość szpitalna”. Autorzy: Justyna Antoniak, Barbara Michałowska, Alicja Zdziobłowska, Milena Orzeł.

Wszystkie wystąpienia studentów aktywnie działających  w Kole Naukowym Instytutu Nauk Medycznych PANS w Chełmie zostały przygotowane pod kierunkiem Opiekuna Koła – mgr Moniki Szarkowskiej Skiby.”