14 grudnia 2023
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i RolnictwieWspółpraca

Współpraca ze Spółką Agro Antoniko Plus Sp. z o.o.

W dniu 14 grudnia 2023 roku Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie reprezentowana przez JM Rektora – prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusza Tofila podpisała porozumienie o współpracy ze Spółką Agro Antoniko Plus sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezes Zarządu Panią Agatę Suchoń.

Celem niniejszego Porozumienia jest rozwijanie i pogłębianie wzajemnej współpracy, wymiana doświadczeń, umożliwienie studentom i pracownikom Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie uczestnictwa w różnych formach działalności firmy oraz rozwoju badań naukowych i prac rozwojowych oraz zapewnienie wymiany obustronnych doświadczeń.

Podstawowym obszarem aktywności spółki AGRO ANTONIKO PLUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest prowadzenie działalności w zakresie handlu płodami rolnymi oraz kawą i słodyczami. Spółka specjalizuje się w obrocie różnego rodzaju produktów, w tym pasz i żywności oraz prowadzi gospodarstwo rolne zajmujące się wszechstronną produkcją roślinną i zwierzęcą.

W ramach powyższego Porozumienia przedstawiciele Spółki Agro Antoniko Plus sp. z o.o. Pan Łukasz Suchoń oraz Pan Maciej Król odwiedzili CSI PANS w Chełmie w celu omówienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem a Uczelnią. Z ramienia uczelni w spotkaniu uczestniczyli Pani Dyrektor Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie dr inż. Ewa Stamirowska-Krzaczek oraz Pani dr inż. Małgorzata Stryjecka, specjalista z zakresu technologii żywności, biochemii i mikrobiologii rolniczej.