5 marca 2024
OgólnouczelnianeWspółpraca

Współpraca z Zespołem Szkół nr 3 w Kraśniku

W dniu 28 lutego 2024 roku Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie reprezentowana przez JM Rektora – prof. PANS dr hab. inż. Arkadiusza Tofila podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Kraśniku reprezentowanym przez Dyrektora – mgr Annę Gromek.

Celem niniejszego Porozumienia jest rozwijanie i pogłębianie wzajemnej współpracy, rozszerzanie osiągnięć, zapewnienie wymiany doświadczeń oraz określenie obszarów wzajemnej współpracy Stron. Nadrzędnymi jej celami jest popularyzacja nauki wśród młodzieży i środowisk nauczycielskich, budowa związków między edukacją na poziomie szkolnym i akademickim oraz wspieranie inicjatyw zachęcających młodzież do kształcenia i rozwoju badań naukowych.

W ramach zapewnienia możliwości uczestniczenia uczniów w wybranych zajęciach prowadzonych przez pracowników PANS w Chełmie 27 marca br. uczniowie klas: 5aT, 5bT i 3aT wraz z opiekunami panią Wiesławą Widomską oraz panią Grażyną Sadowską wzięli udział w warsztatach w laboratoriach Centrum Studiów Inżynierskich PANS w Chełmie.

Dr inż. Mariusz Holuk przedstawił uczniom zagadnienia dotyczące automatyki budynkowej, zaś podstawy elektrotechniki  przybliżył mgr inż. Kamil Bańka. Uczniowie mieli możliwość szczegółowego poznania konstrukcji inteligentnych instalacji, które  pozwalają na zdalne sterowanie oświetleniem, a także innych typów instalacji wykorzystywanych w domu.