4 maja 2022
Instytut Matematyki i InformatykiAktualności Uczelni

Wręczenie nagród laureatom XVI – go Konkursu Matematycznego im. Samuela Chróścikowskiego

Dnia 28 kwietnia 2022 roku w Instytucie Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XVI – go Konkursu Matematycznego im. Samuela Chróścikowskiego.  W tegorocznym konkursie brało udział ponad 200-tu uczestników ze szkół z Lublina, Świdnika, Zamościa, Janowa Lubelskiego, Krasnegostawu, Włodawy, Tomaszowa Lubelskiego i oczywiście Chełma. Nagrody z rąk J.M. Rektora PWSZ w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusza Tofila, prof. PWSZ w Chełmie odebrali:

Kategoria I

1. Konstanty Smolira  (Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie),
  2. Mateusz Pastuszko  (I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie),
  3. Jakub Ukalski   (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu).

Kategoria II

1. Korneliusz Obarski (Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie),
  2. Filip Langiewicz (I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie),
  3. Mikołaj Kuziuk (Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie).

Wszystkim młodym matematykom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w przyszłych edycjach konkursu.