29 stycznia 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk MedycznychKoło Nauk Medycznych

WOŚPowy event dla dzieci ze studentkami Pielęgniarstwa

21 stycznia 2024 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie odbył się WOŚPowy Dzień Dziecka. Swoją cegiełkę dołożyły studentki kierunku Pielęgniarstwo, które pokazywały jak radzić sobie z bandażem, jak poprawnie czyścić zęby, wykonywały pomiar ciśnienia oraz pomagały w interpretacji wyników pomiarów na podstawie siatek centylowych z uwzględnieniem wieku i płci.

Organizatorami akcji było Stowarzyszenie WeRwA i Sztab nr 600 Automobilklubu Chełmskiego. W wydarzeniu aktywny udział wzięły studentki kierunku Pielęgniarstwo pod opieką dr n. med. i n. o zdr. Moniki Szarkowskiej Skiby, należące do Koła Nauk Medycznych w składzie: Justyna Antoniak, Edyta Koniuszewska-Łuć, Barbara Michałowska, Yaroslava Piatek.