20 października 2023
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieKatedra Zarządzania BN

Wojskowe Dni Otwarte w PANS w Chełmie

We wtorek 17 października 2023 roku, w kampusie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, miała miejsce chełmska odsłona Wojskowych Dni Otwartych, organizowanych przez WCR Chełm.

Impreza przyciągnęła studentów, uczniów i mieszkańców miasta, którzy mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach.

Podczas wydarzenia odwiedzili stoiska wielu instytucji, w tym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, Lotniczej Akademii Wojskowej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Sztuki Wojennej z Warszawy, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Chełmie, 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Regionalnego Centrum Informatyki w Warszawie, 19. batalionu zmechanizowanego 18. Brygady Zmechanizowanej, 19. dywizjonu artylerii samobieżnej 18. Brygady Zmechanizowanej, Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie oraz Zakładu Karnego w Chełmie.

Podczas wydarzenia prezentowano różnorodne elementy militariów, takie jak pojazdy wojskowe, uzbrojenie oraz wyposażenie indywidualne żołnierza. Z dużym zaciekawieniem uczestników spotkał się pierwszy wykład z programu Akademia_CYBER.MIL.

Projekt „Akademia_CYBER.MIL”, realizowany pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej zakłada cykl czterech wykładów z obszaru cyberbezpieczeństwa i informatyki.
Wojskowe wydarzenie odwiedził Rektor Akademii prof. PANS dr hab. Arkadiusz Tofil, który z zainteresowaniem oglądał sprzęt militarny i rozmawiał z ekspertami odwiedzając stoiska służb mundurowych.