4 maja 2022
OgólnouczelnianeAktualności Uczelni

Władze PWSZ w Chełmie uczciły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja br. Prorektor ds. Studenckich PWSZ w Chełmie dr Beata Fałda oraz Prorektor ds. Rozwoju dr hab. Józef Zając, prof. PWSZ w Chełmie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja składając kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie.

W uroczystościach uczestniczyli także pracownicy i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Chełmskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji zainicjowała Msza Święta w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny, a następnie uczestnicy przenieśli się na Plac Łuczkowskiego. Tam odegrany został hymn narodowy oraz hejnał miasta Chełm, odczytano apel pamięci, a swoje przemówienie wygłosił prezydent Jakub Banaszek.

Wieńce i wiązanki pod pomnikiem złożyły delegacje, a całość zakończyła defilada wojskowa.