16 listopada 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Władze PANS w Chełmie uczciły Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 11 listopada w Chełmie odbyły się uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W imieniu JM Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, Senatu oraz społeczności akademickiej, dr Beata Fałda Prorektor ds. Studenckich PANS w Chełmie oraz dr hab. Józef Zając, prof. PANS w Chełmie Prorektor ds. Rozwoju uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości składając kwiaty pod Mauzoleum na Górze Chełmskiej.

Uroczystości na placu Niepodległości rozpoczęły się od złożenia meldunku Dowódcy Garnizonu Chełm. Następnie wciągnięto flagę państwową i odśpiewano Hymn Polski.
Zgromadzeni na miejscu żołnierze uczcili święto defiladą wojskową, salwą honorową oraz apelem pamięci.