25 lipca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

Wizyta w ramach ERASMUS+ na Łotwie

W dniach 10-14 czerwca 2024 r. dr n. biol. Agnieszka Michalska z Katedry Dietetyki, Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym w ramach programu ERASMUS+ do Turiba University Riga, Graudu iela 68, LV-1058 na Łotwie.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ był okazją do zapoznania się zasadami i metodami dydaktycznymi w Uniwersytecie Turiba w Rydze. Poznanie wykładowców i studentów tamtejszej uczelni dały możliwości do rozwoju dydaktyczno-naukowego oraz możliwości podjęcia współpracy w dziedzinie dietetyki.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ był także okazją do poznania historii i kultury Łotwy, a także zwiedzenia wielu ciekawych miejsc, zabytków i osobliwości, między innymi Starego Miasta, które znajduje się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Symbolem Rygi i jej bolesnej historii jest budynek Bractwa Czarnogłowych o wyjątkowej i wyróżniającej się architekturze, który został wybudowany przez stowarzyszenie bogatych kupców w 1334 roku. Ryga to miasto oferujące wiele atrakcji, wśród nich najbardziej popularne krajoznawcze rejsy statkiem po rzece Dźwinie, wzdłuż wybrzeża Rygi.