24 listopada 2022
Aktualności UczelniKatedra Zarządzania BN

Wizyta studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego w Zakładzie Karnym w Chełmie

W dniu 19.11.2022 r. studenci Bezpieczeństwa wewnętrznego z I roku studiów licencjackich i II roku studiów magisterskich wraz z wykładowcami – dr Emilią Ordyniec oraz dr. Sławomirem Żurawskim brali udział w wizycie w Zakładzie Karnym w Chełmie.

Celem wizyty było zapoznanie studentów z funkcjonowaniem jednostki penitencjarnej i jej strukturą organizacyjną, specyfiką pracy w Służbie Więziennej oraz rodzajem stosowanych środków karnych. Studenci mieli również możliwość poznania warunków odbywania kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Chełmie.

Praktycznym elementem było zaprezentowanie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej będącej na wyposażeniu Służby Więziennej. Odbył się też praktyczny pokaz sposobów użycia środków przymusu bezpośredniego oraz środków ochrony osobistej, w którym studenci mieli okazję osobiście uczestniczyć. Szczególnie istotne dla studentów były wypowiedzi funkcjonariuszy Służby Więziennej uczestniczących w spotkaniu, którzy chętnie odpowiadali na zadawane przez grupę pytania.

Dla studentów PANS w Chełmie było to cenne doświadczenie, do którego z pewnością będą jeszcze wielokrotnie odwoływać się w toku studiów.

Wizyta odbyła się dzięki uprzejmości i zaangażowaniu byłego Dyrektora Zakładu Karnego w Chełmie Pana płka Krzysztofa Pacyny.