13 grudnia 2022
Aktualności UczelniInstytut Nauk o Żywieniu Człowieka i Rolnictwie

Warsztaty u producenta maszyn rolniczych

Studenci III roku kierunku Rolnictwo uczestniczyli w projekcje „Program rozwojowy PWSZ w Chełmie”, który miał na celu podniesienie jakości kształcenia praktycznego. W ramach ww. projektu uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z procesem tworzenia nowoczesnych maszyn rolniczych w firmie Henryk Batyra – nowoczesne maszyny rolnicze, mieszczącej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie. W czasie warsztatów prowadzony przez przedsiębiorcę studenci zaznajomili się z zaawansowanym projektowaniem 3D, cięciem, toczeniem i frezowaniem CNC, spawaniem zrobotyzowanym, śrutowaniem automatycznym oraz malowaniem proszkowym, na linii produkcyjnej maszyn rolniczych. Uczestnictwo w warsztatach wynikało z potrzeby rozszerzenia praktycznego wymiaru kształcenia zawodowego na kierunkach rolnictwo a w konsekwencji zwiększenia atrakcyjności i możliwości zatrudnienia absolwentów, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku.