28 września 2022
Wyróżnione

Uroczystość pożegnania sztandaru PWSZ w Chełmie

Uroczystość pożegnania sztandaru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyła się 28 września 2022 r. podczas posiedzenia Senatu Uczelni w gmachu Rektoratu PANS w Chełmie.

W tej doniosłej uroczystości wzięli udział członkowie Senatu na czele z JM Rektorem dr. hab. inż. Arkadiuszem Tofilem, prof. PANS w Chełmie oraz studenci reprezentujący społeczność akademicką. Wydarzenie związane było z podniesieniem statusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie do rangi akademii i nadaniem jej nowej nazwy, tj. Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Uroczystość pożegnania sztandaru PWSZ w Chełmie rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego, następnie sztandar został pożegnany przez JM Rektora oraz przedstawicieli studentów.

Nowy sztandar Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zostanie poświęcony w Bazylice Mariackiej na Górze Chełmskiej w najbliższą niedzielę 2 października br. i zaprezentowany społeczności akademickiej oraz gościom podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. Stary sztandar decyzją władz Akademii będzie eksponowany w gablocie w Sali Senatu w Rektoracie PANS przy ul. Pocztowej 54.