28 listopada 2023
Instytut Nauk Medycznych

Udział studentów Pielęgniarstwa w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej z sesją studencką pn. „Pielęgniarstwo XXI wieku – sukcesy i wyzwania”

10 listopada 2023r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowo – Szkoleniowa z sesją studencką pn. „Pielęgniarstwo XXI wieku – sukcesy i wyzwania” pod patronatem honorowym: JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński, prof. ucz.

Organizatorami Konferencji byli: Zakład Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej, Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej, Katedra Pielęgniarstw Zachowawczych, Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Akademickie Koło Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Oddział Wojewódzki Polskiego Towarzystwa Naukowego w Lublinie, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie, Okręgowy Sąd Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.

W studenckiej sesji czynny udział wzięły studentki należące do Koła Nauk Medycznych prezentując następujące prace:

1. „Analiza wiedzy studentów PANS w Chełmie w zakresie pierwszej pomocy”
    Autorzy: Wiktoria Kozłowska, Karolina Pietrzyk, Urszula Żmijska, Martyna Pieczykolan
  2. „Ponadprogramowa aktywność studentów kierunku pielęgniarstwo – projekt „Poprawa jakości dokumentacji medycznej szpitala”
    Autorzy: Edyta Koniuszewska-Łuć, Barbara Michałowska, Yaroslava Piatek
  3. „Teoria a praktyka. Wyobrażenia studentów vs. rzeczywistość szpitalna”
    Autorzy: Justyna Antoniak, Barbara Michałowska, Alicja Zdziobłowska, Milena Orzeł

Wszystkie wystąpienia studentów aktywnie działających w Kole Naukowym Instytutu Nauk Medycznych PANS w Chełmie zostały przygotowane pod kierunkiem Opiekuna Koła dr n. med. i n. o zdr. Monika Szarkowska-Skiba