18 stycznia 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk MedycznychMonoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

Uczniowie I LO w Chełmie aktywnie zwiedzili Centrum Symulacji Medycznej

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej PANS w Chełmie w środę 18 stycznia 2024 r. gościło klasę 3A o profilu biologiczno-chemicznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Chełmie. Uczniom towarzyszyła dyrektor szkoły Pani Haliną Smyk oraz wychowawczyni klasy Pani Ewa Pieńkowska.

Uczniowie zainteresowani byli studiowaniem na kierunkach okołomedycznych, a w szczególności praktyczną częścią nauki. MCSM PANS w Chełmie umożliwia znakomite praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodów medycznych. Zajęcia dla studentów realizowane w Centrum pozwalają zachować wiarygodność symulacji medycznej, co przekłada się bezpośrednio na możliwość odwzorowania warunków fizycznych i emocjonalnych realnych sytuacji. Pozwala to na doświadczanie i uczenie się działań w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistości.

Uczniowie mogli zapoznać się z salami symulacji wysokiej wierności, salami do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie ALS, do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie BLS, do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, do ćwiczeń umiejętności technicznych, pomieszczenie kontrolne oraz sala egzaminacyjna OSCE. Pracownie wyposażone zostały w zaawansowane technologicznie symulatory pacjenta, najnowszy niezbędny sprzęt medyczny oraz system audio-wideo do rejestracji sesji symulacyjnych.

Zajęcia dla gości poprowadzili instruktorzy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie Dorota Bartnicka oraz Andrzej Lewandowski.