24 marca 2023
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Tłumy podczas GŁÓWNEGO DNIA OTWARTEGO PANS W CHEŁMIE!

Drugi DZIEŃ OTWARTY PANS W CHEŁMIE 23 marca 2023 roku, który odbywał się nie tylko we wszystkich salach i aulach Instytutu Matematyki i Informatyki, ale także przed budynkiem, ponownie jak poprzedni zgromadził tłumy młodzieży z Chełma i regionu. Przed kampusem Uczelni zagościły ze swoimi stoiskami i wozami służby mundurowe (Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Straż Pożarna, 19 Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej), oblegane przez zachwyconą młodzież symulator dachowania i symulator wybuchu poduszki powietrznej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie oraz stanowisko dydaktyczno-pomiarowe mikrosilnika turboodrzutowego GMT 140 z Centrum Lotniczego PANS w Chełmie. Duże wrażenie na zgromadzonych licznie gościach zrobiły pokaz musztry oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, pokaz resuscytacji ulicznej wykonywanej przez studentów Pielęgniarstwa, a także występ studenckiego zespołu muzycznego „Band”.

W siedzibie Instytutu Matematyki i Informatyki, całe piętro zajęli inżynierowie i piloci, którzy prezentowali sprzęt i urządzenia Centrum Studiów Inżynierskich oraz symulator lotu, specjalnie na tę okazję przywieziony z Akademickiego Portu Lotniczego. Bezpieczeństwo wewnętrzne zaprosiło zaś na interesujące warsztaty z kryminalistyki „Śladami Sherlocka Holmesa” i „Odkryjmy prawdę” oraz wystawę poświęconą służbom mundurowym II RP i trening strzelecki na wirtualnej strzelnicy. Ciekawymi pokazami i prezentacjami praktycznymi zachęcali przybyłą młodzież także Pielęgniarstwo, Rolnictwo oraz Dietetyka i Żywienie zbiorowe. Jeszcze bardziej kolorowo i gwarnie zrobiło się po wkroczeniu najmłodszych uczestników wydarzenia – przedszkolaków, których do swoich pokazów i warsztatów zaprosiła Pedagogika. W całym budynku odbywały się też ciekawie przygotowane wykłady i warsztaty Stosunków międzynarodowych, Matematyki, Filologii słowiańskiej i angielskiej, Pilotażu, Mechaniki lotniczej oraz Budownictwa i Elektrotechniki.

Goście, opuszczający ten bogaty w atrakcje i doświadczenia dzień w gościnnych murach Akademii, podkreślali atrakcyjną ofertę, fantastyczną atmosferę i świetne przygotowanie wydarzenia.

Trzeci Dzień Otwarty to dzień, który otworzy wirtualne drzwi do uczelni i pokaże potencjał Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie w multimedialny i dostępny dla wszystkich sposób.