8 sierpnia 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Synergia nauki i przemysłu 2022

Seminarium „SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU” jest spotkaniem skupiającym i integrującym ludzi świata nauki i przemysłu. Po raz pierwszy odbyło się we wrześniu 2015 r., a obecnie jest to już trzecia edycja tego przedsięwzięcia silnie ukierunkowana na naukę oraz współpracę nauki, biznesu i przemysłu. Ma ono na celu prezentację najnowszych osiągnięć w zakresie nauki z wielu obszarów i dyscyplin naukowych oraz współdziałanie Uczelni oraz wielkich i rozpoznawalnych na rynku światowym firm, na rzecz rozwoju nauki i jej transferu do przemysłu a także wdrażania innowacji. Do dyspozycji uczestników spotkania jest jedno z najnowocześniejszych w kraju Centrum Studiów Inżynierskich Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt naukowo – badawczy, maszyny sterowane numerycznie a także inna aparaturę zapewniającą prowadzenie badań naukowych na najwyższym poziomie.

Celem nadrzędnym organizowanej trzydniowe Konferencji jest zaprezentowanie najnowszych trendów rozwojowych z zakresu inżynierii mechanicznej, elektrycznej i elektronicznej, a także budowlanej i wielu innych. Te uzupełniające się działania i realizacja wspólnych celów poprzez kooperację i synchronizację działań świata nauki i przemysłu, mają przynieść oczekiwane rezultaty, w myśl idei, że „efekt zorganizowanej pracy zespołowej jest wyższy niż suma efektów działań indywidualnych”.

Oficjalna strona seminarium Synergia