28 lipca 2022
Aktualności UczelniOgólnouczelniane

Sukcesy naszych pilotów na mistrzostwach!

Na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi w dniach 19-24 lipca 2022 roku odbywały się 65. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Seniorów oraz 51. Samolotowe Mistrzostwa Polski w Lataniu Precyzyjnym – Juniorów. Rozegrano trzy konkurencje nawigacyjne i konkurencję lądowań precyzyjnych.

Z dumą informujemy, iż studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie wrócili z zawodów z dużymi sukcesami. Największymi były niewątpliwie złoty medal  w konkurencji lądowań juniorów – Alberta Małka oraz w lataniu precyzyjnym juniorów – Konrada Partyki. Miejsca 4. 5. 6. i 7. w lataniu precyzyjnym juniorów zajęli kolejno: Hubert Chylewski, Albert Małek, Maciej Błażej i Tamara Piotrowicz.
Ponadto Konrad Partyka z PANS w Chełmie startując także w kategorii senior zajął wysokie 8.miejsce, a Hubert Chylewski 19., Albert Małek 20., Maciej Błażej 23 i Tamara Piotrowicz 24.
W Samolotowym Pucharze Polski 2022 roku Konrad Partyka plasuje się na 11.miejsce, Hubert Chylewski 20.Maciej Błażej 24. a Tamara Piotrowicz 26.

Serdecznie gratulujemy!