27 lutego 2023
Aktualności UczelniInstytut Nauk MedycznychKoło Nauk Medycznych

Studentki Pielęgniarstwa z wizytą w Przedszkolu Miejskim Nr 13

22 lutego 2023 r. studentki Koła Nauk Medycznych PANS w Chełmie zorganizowały zajęcia dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie.
Zajęcia prozdrowotne przeprowadzone były pod hasłem: „Zdrowe zęby”.
Dzieci zapoznane zostały z wiadomościami dotyczącymi higieny jamy ustnej, pracy dentysty oraz przyborów jakimi się posługuje. Poznały też zasady zapobiegania próchnicy i dbanie o zdrowie zębów. Mali uczestnicy chętnie zaangażowali się i czynnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach przygotowanych w ramach zajęć.

Plan zajęć edukacyjnych został przygotowany i zrealizowany przez Studentki I roku studiów licencjackich na kierunku Pielęgniarstwo: Justynę Antoniak, Barbarę Michałowską, Alicję Zdziobłowską, Milenę Orzeł pod kierunkiem Opiekuna Koła Naukowego – mgr Moniki Szarkowskiej Skiby.