12 czerwca 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i LotnictwaOgólnouczelniane

Studenci-piloci na konferencji IEEE MetroAeroSpace

W dniach 3-5 czerwca 2024 roku studenci piloci reprezentowali Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie na 11. edycji konferencji IEEE MetroAeroSpace.

Konferencja stanowi globalne forum dla naukowców zajmujących się metrologią lotniczą i kosmiczną. Skupia ona przedstawicieli zarówno z krajowych, jak i międzynarodowych instytucji oraz środowisk akademickich, aby omówić najnowsze osiągnięcia w obszarach, które wymagają wspólnego podejścia ekspertów.

Podczas tegorocznej edycji IEEE MetroAeroSpace poruszone zostały m.in. takie zagadnienia jak: pomiary komponentów lotniczych, metody kalibracji elektronicznych testów i pomiary dla przemysłu lotniczego oraz nowe technologie produkcji wspomaganej metrologicznie w przemyśle lotniczym.

Konferencji towarzyszyła wystawa sprzętu lotniczego.