Instytut Nauk MedycznychKoło Nauk Medycznych

Studenci Pielęgniarstwa PANS w Chełmie na Ogólnopolskiej Konferencji „Współczesne pielęgniarstwo – nauka i praktyka”

27 marca 2024 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Współczesne pielęgniarstwo – nauka i praktyka”, zorganizowana przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W studenckiej sesji „referaty” czynny udział wzięli studenci należący do Studenckiego Koła Nauk Medycznych prezentując następujące prace:

1. Referat Tytuł: „Nałóg palenia papierosów jako sposób radzenia sobie ze stresem w zawodzie pielęgniarskim i jego wpływ na efektywność wykonywania obowiązków w pracy”. Autorzy: Aleksandra Fituła, Izabela Surowska, Piotr Faryński, Anastazja Kister, Iwona Buza, Natalia Ajfler.
  2. Referat Tytuł: „Analiza poziomu wiedzy i zachowań prozdrowotnych w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych wśród studentów różnych kierunków”. Autor: Sylwia Becz.
  3. Referat Tytuł: „Analiza wiedzy studentów pielęgniarstwa PANS w Chełmie na temat Florencji Nightingale”. Autorzy: Wiktoria Kozłowska, Ewa Niewęgłowska.
  4. Referat Tytuł: „Analiza poziomu wiedzy studentów na temat historii pielęgniarstwa”. Autorzy: Natalia Ajfler, Anastazja Kister.

Wszystkie wystąpienia studentów aktywnie działających w Kole Naukowym Instytutu Nauk Medycznych PANS w Chełmie zostały przygotowane pod kierunkiem Opiekuna Koła – dr n. med. i n. o zdr. Moniki Szarkowskiej Skiby.