5 lutego 2024
Aktualności UczelniInstytut Matematyki i Informatyki

Studenci Matematyki stosowanej w projekcie SMARTCITY LAB

Studenci kierunku Matematyka Stosowana Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie 31. stycznia br. uczestniczyli w spotkaniu w ramach SMART CITY LAB które odbyło się w Urzędzie Miasta Chełm.

SmartCity Lab to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, w której sektor publiczny, nauki oraz biznesu będzie rozwijał innowacyjne technologie, m.in. inteligentny transport, a także całą przestrzeń projektów z dziedziny tzw. inteligentnego miasta. Projekt realizuje ITS POLSKA. Na partnera naukowego wybrano Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie.

Realizowane w laboratorium projekty przyczynią się do rozwoju nowoczesnego rynku pracy, szczególnie dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych osób oraz firm. Projekt SmartCity Lab to ciekawy sposób na włączenie studentów PANS w Chełmie w realizację innowacji technologicznych. Zdobyte przez młodych ludzi w trakcie realizacji projektu doświadczenie, na pewno stanowić będzie istotną wartość dodaną w ich przyszłym wejściu na rynek pracy.