25 października 2022
Aktualności UczelniKatedra Nauk o BezpieczeństwieSKN Internal Security

Studenci Koła Naukowego Internal Security porządkowali cmentarze wojenne

Studenci Koła Naukowego Internal Security Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie działającego przy Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie uporządkowali zapomniane cmentarze wojenne, zlokalizowane w okolicach Chełma.

24 października 2022 r. na Cmentarzu Wojskowym i Wojennym oraz na cmentarzu jeńców Stalagu 319B studenci uczcili pamięć zmarłych i zamordowanych żołnierzy oraz jeńców.

Na cmentarzu Wojskowym i Wojennym mieszczącym się przy ulicy Wojsławickiej w wydzielonych kwaterach, godnie spoczywają żołnierze różnych wojen i narodowości. Są tam umieszczone między innymi groby żołnierzy austriackich, poległych w I Wojnie Światowej, grupa żołnierzy Armii Czerwonej oraz w wyznaczonej części cmentarza także żołnierzy polskich.

W celu uczczenia pamięci żołnierzy oraz jeńców, członkowie koła naukowego posprzątali w większości anonimowe mogiły oraz dwa pomniki upamiętniające poległych, a następnie zapalili symboliczne znicze.