16 marca 2024 r. z inicjatywy pani dr Emilii Ordyniec dla studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne odbyła się prelekcja poświęcona pozarządowym formom i instytucjom bezpieczeństwa.
Rola trzeciego sektora w polskim systemie bezpieczeństwa jest ogromna. Należy przy tym zwrócić uwagę nie tylko na aspekty militarne, ale przede wszystkim na zaangażowanie organizacji pozarządowych w ratownictwo, bezpieczeństwo ekologiczne, zdrowotne czy społeczne będące wyrazem troski o wspólne dobro i zapewnienie godziwych warunków egzystencji.
W tym właśnie obszarze realizuje swoje zadania chełmskie Stowarzyszenie Tak Niewiele, istniejące od 2013 r. Jego głównym mottem jest hasło „Dobro jest w każdym z nas”. Studentów Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odwiedziła prezes stowarzyszenia pani Beata Adamczyk oraz pani Katarzyna Pietrasiuk, które opowiedziały historię organizacji, podstawy prawne jej działania, główne cele statutowe oraz przedstawiły wybrane przedsięwzięcia zrealizowane na potrzeby lokalnej społeczności. Znalazły się wśród nich m.in.: prowadzona na szeroką skalę działalność edukacyjna, pomoc w przypadku wystąpienia zdarzeń losowych np. pożaru, pomoc Ukrainie, czy wreszcie bezpłatna konferencja „Zobaczyć więcej”, planowana na 3 kwietnia 2024 r. Poruszy ona problem depresji i kryzysów psychicznych wśród dzieci i młodzieży, a jej adresatami mają być głównie rodzice, opiekunowie i wychowawcy, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak rozpoznać, gdy z dzieckiem dzieje się coś złego, jakie kroki podjąć i jak zadbać o dobrostan psychiczny dzieci.