15 kwietnia 2024
Aktualności UczelniInstytut Nauk Technicznych i Lotnictwa

Spotkanie z przedstawicielami „PZL – Świdnik” a Leonrado Helicopters company

12 kwietnia 2024 r. w Centrum Lotniczym Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie odbyło się spotkanie z przedstawicielami „PZL – Świdnik” a Leonrado Helicopters company ze studentami kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, w szczególności specjalności Mechanika lotnicza.

Podczas spotkania omówiono zakres działalność firmy oraz przedstawiono aktualne projekty rekrutacyjne. Studenci mogli uzyskać szczegółowe informacje o warunkach pracy mechanika lotniczego, ścieżce kariery w tym zawodzie oraz systemem szkoleń, jak również poznać zasady rekrutacji.

„PZL – Świdnik” a Leonrado Helicopters company zapewniając bardzo duże możliwości rozwoju, zachęca absolwentów naszej Uczelni do podjęcia współpracy. Obecnie nasi absolwenci w Świdniku podejmują zatrudnienie jako mechanicy lotniczy, jak również jako inżynierowie.